Koru Pak

ULUSLARARASI TİCARET DEVİ

Koru  Pak

Şirketimiz KORUPAK AMBALAJ SANAY İVE TİCARET A.Ş. olarak 2009 yılında Gaziantep'te kurulmuştur. 2010 yılı Ağustos ayı itibariyle Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesindeki 25000 m2 alan üzerinde 15000 m2 kapalı alanda üretime başlamıştır.

KALİTE ve TEKNOLOJİ sloganı ile yola çıkan KORUPAK AMBALAJ, Gaziantep'te en modern ve güçlü makine parkına sahiptir. Yeni yatırımlarla daha da güçlenerek müşteri istek ve taleplerinin tamamını karşılayacaktır. Güçlü ortaklık yapısıyla, sektörtecrübe ve bilgi birikimleri ile KORUPAK ambalaj pazarında önce bölgede sonra Ülke genelinde söz sahibi olmak için emin adımlarla ilerlemektedir.

OLUKLU MUKAVVA AMBALAJ SANAYİİ

KALİTE  POLİTİKAMIZ

-Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini en üst düzeyde karşılamak,

-En kaliteli ürünü üretebilmek adına kalite hedefleri oluşturarak müşteri memnuniyetini sağlamak,

-Sürekli iyileştirme çalışmalarında devamlılığı sağlamak,

-Müşteriye satın aldığı kaliteyi en uygun fiyata verebilme imkânı sunmak,

-Tüm çalışanların kalite anlayışından ödün vermemesini sağlamak,

-Tedarikçilerin kalite anlayışının, firmamızın kalite anlayışıyla bütünleştirilmesi olacaktır.

26.000

M2 Tesis Alanı

Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesi'n de bulunmaktadır

15.000

M2 Kapalı Alan

Son teknoloji makine parkuru ile donatılmış tesisler

300

Personel Kadrosu

Kendi alanlarında uzman personel kadromuzla hizmetinizdeyiz

Kağıt  için Uygulanan Testler

Halka Ezme Testi (RCT)

Silindirik hale getirilmiş numuneye dik olarak kuvvet uygulanması ile kağıdın ezilmeden dayanabileceği en büyük basma kuvvetidir.

Gramaj Testi

Standart atmosfer şartlarında kağıdın 1 m²’sinin gram olarak kütlesidir. Birimi gr/m²’dir.

COBB Testi

Standart atmosfer şartlarında 1 m² kağıdın 1 cm yüksekliğinde su sütunu altında belirli bir sürede emdiği su miktarıdır. Birimi gr/m²’dir.

Yüzey Ezilme Testi (CMT)

175 °C ısıdaki Oluklama Cihazından geçirilerek Ondüle haline getirilen kağıdın yüzeyine dik yönde uygulanan kuvvet ile olukların ezilmeden dayanabileceği en büyük kuvvettir. Birimi N’dur.

Kenar Ezilme Testi (ECT)

Standart atmosfer şartlarında oluklu mukavvanın oluklarına paralel olarak basınç uygulanması sonucunda, olukların ezilmesi için gerekli kuvvettir. Birimi kN/m’dir.

Nem Testi

Oluklu mukavvanın içerdiği su oranının belirlenmesidir. % olarak ifade edilir.

Yüzey Ezilme Dayanımı (FCT -Flat Crush Test)

Standart atmosfer şartlarında oluklu mukavvanın,yüzeyine dik olarak basınç uygulanması sonucunda, olukların ezilmesi için gerekli basınç miktarıdır.

Patlama Dayanımı (BST-Bursting Strength Test)

Oluklu mukavvanın standart atmosfer şartlarında hidrolik bir basınç uygulanarak patlayabilmesi için gerekli basınç değeridir. Oluklu mukavvanın bölgesel zorlanmalara karşı dayanma gücü hakkında bilgi verir.

Kutu Dayanıklılık Testi (BCT)

İçi boş kutunun, dikey ezilmeye karşı göstereceği direnci belirlemek için yapılır. Bu test sonucu bize üst üste istiflenen kutuların ezilme direnci hakkında bilgi verir. Birimi kgf’dur.

Spektrofotometre Renk Ölçer

Numuneden belirli spektrumlarda ışık geçirilmesi ve bu ışının ne kadarının numune tarafından absorblandığını bulması esasına dayanır. 

Viskozite Ölçümü (Viskozimetre)

Tutkalın yüzey gerilimi altında deforme olmaya karşı gösterdiği direncin ölçüsüdür. Brookfield metodu ile ölçülür birimi cP ‘dır.

Kalınlık Ölçümü (Kumpas/ Mikrometre)

Levha veya kağıt için yapılan kalınlık ölçümüdür.

BASKI TİPLERİ

Flekso Baskı

Flekso baskılı kutular, oluklu mukavvada en sıklıkla kullanılan bir baskı çeşidi olup, oluklu levhaya klişe adı verilen fotopolimer bir malzeme ile yapılmış kalıp sayesinde su bazlı mürekkeple yapılan bir baskı tekniğidir.

Flekso kutular tüm sektörde kullanılan, üzerinde klişe yardımı ile su bazlı mürekkep kullanılarak baskı yapılan bir tekniktir. Kullanılan klişelerin tram derecelerine bağlı olarak baskı netliği değişse de, fotoğraf baskı istenen işlerde net sonuç alınmaz. Daha çok ürün marka tanıtımını ön plana çıkaran, görselliğe çok fazla ihtiyaç duymayan işlerde kullanılır.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.